​ 

Kolombiya-Bogota Gönüllü Elçileri Programı 2019

Kolombiya/Bogota Büyükşehir Belediyesi Ekonomik Kalkınma Sekretaryası ile Bogota Turizm Ofisi tarafından “Bogota Gönüllü Elçileri Programı” başlatılmıştır. Program kapsamında Bogota’da 3 ay boyunca (tahmini tarih aralığı: 1 Eylül-1 Aralık 2019) uluslararası öğrencilerin uluslararası ulaşım, iaşe-ibate ve şehir içi ulaşım masrafları ile aylık makul bir harçlık ödemesi Bogota Büyükşehir Belediyesince karşılanacaktır.

Söz konusu Programa turizm, gazetecilik ve sosyal iletişim alanlarında orta-alt düzey İspanyolcası olan, lisans son sınıf, yüksek lisans ve/veya doktora öğrencileri başvurabilecek olup; öğrenciler anlaşmalı üniversitelerde İspanyolca dersi, turizm ve gazetecilik alanlarında teknik mesleki dil, turizm ve girişimcilik alanlarında ilgili dersler alacak ve çeşitli aktivitelere katılacaklardır.

Programa öncelikli olarak kabul edilecek 8 ülkeden birisi Türkiye’dir ve son başvuru tarihi 4 Temmuz 2019 olarak belirlenmiştir. Online başvuru ve ayrıntılı bilgi için: http://www.desarrolloeconomico.gov.co

İlgilenen öğrencilerimize duyurulur.