YÜKSEKÖĞRETİM KALİTE KURULU TOPLANTISI (27.07.2016)

Yükseköğretim Kalite Kurulu 27.07.2016 tarihinde toplandı.

 

Kalite Kurulu, Veteriner Hekimliği Eğitim Kurumları ve Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (VEDEK)'nin Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi süresi uzatma talebinin görüşülmesi ve Akreditasyon Kuruluşlarının Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi başvuru ve değerlendirme ölçütleri ile söz konusu tescil belgesine ilişkin kılavuz ve yönerge çalışmaları hakkında Kalite Güvence Ajansları Tescil Komisyonunun Kurula yapacağı bilgi paylaşımı için 27.07.2016 Çarşamba günü saat:13.00'da Kurul Başkanı Sayın Prof.Dr. Orhan UZUN başkanlığında toplandı.

 


Toplantıda, Veteriner Hekimliği Eğitim Kurumları ve Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (VEDEK)'nin Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi süresi uzatma talebi görüşüldü. Kalite Güvence Ajansları Tescil Komisyonu Başkanı Sayın Prof.Dr. Ömer Ziya CEBECİ tarafından da Kurul üyelerine, Akreditasyon Ajanslarının tescil süreçleri ile ilgili komisyon çalışmaları hakkında bilgi verildi.

 

Ayrıca toplantının sonunda Sakarya Üniversitesi Rektörü Sayın. Prof.Dr. Muzaffer ELMAS Kurul üyelerine, Sakarya Üniversitesindeki bilgi yönetim sistemi ve sürekli iyileşme çalışmaları hakkında bir sunum gerçekleştirdi.