YÖK, ÜNİVERSİTELERDE ÖĞRENCİLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

 

18 Mayıs 2018

 

 

Yükseköğretim Kurulu Üyeleri, sorunları yerinde tespit etmek ve üniversite öğrenci temsilcilerinin görüşlerini almak üzere düzenli aralıklarla yükseköğretim kurumlarını ziyaret etmeye devam ediyor.

 

Bilindiği üzere ilk olarak geçtiğimiz hafta Eskişehir Osmangazi, Kütahya Dumlupınar, Süleyman Demirel ve Uşak üniversiteleri ziyaret edilmiş, üniversitelerde son dönemde yaşanan gelişmelerin ve karşılaşılan sorunların yerinde tespit edilmesi için üniversitelerde öğrenci ve akademisyenlerle bir araya gelinmişti.

 

Bu kapsamda YÖK Yürütme Kurulu üyeleri ikinci ziyaretlerini bugün gerçekleştirdi.

 

YÖK Yürütme Kurulu Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan Bartın Üniversitesini, Prof. Dr. Mehmet Şişman Karabük Üniversitesini, Prof. Dr. Ömer Açıkgöz Çankırı Üniversitesini ve Prof. Dr. Metin Topçuoğlu ise Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesini ziyaret etti.

 

Kurul üyeleri, öğrenci temsilcileri ile buluştuktan sonra üniversitelerin genişletilmiş senato toplantılarına katılarak dekanlarla ve diğer akademisyenlerle bir araya geldi.

 

Gerçekleştirilen bu görüşmelerde Kurul Üyeleri üniversitelerin sorunlarını yerinde dinledi.

 

Bazı Kurul üyeleri üniversite yerleşkelerini gezerek karşılaştıkları öğrencilerle sohbet etti, ayrıca derslere de katıldı.