TIP VE DİŞ HEKİMLİĞİNDE UZMANLIK VE DOKTORA EĞİTİMİ TOPLANTISI

 

29 Mayıs 2018 / Ankara

 

 

Tıp ve Diş Hekimliği alanlarında bütünleşik doktora eğitiminin görüşüldüğü "Tıp ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık ve Doktora Eğitimi Toplantısı", YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın katılımıyla Yükseköğretim Kurulu Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

 

Toplantıya YÖK Başkanvekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan , Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı, Tıpta Uzmanlık Kurulu Üyeleri, YÖK Yetkilileri ve üniversitelerin rektör, tıp ve diş hekimliği fakültesi dekanları ile sağlık bilimleri enstitüsü müdürleri katıldı.

 

Toplantıda YÖK Başkanı Saraç bir selamlama konuşması gerçekleştirirken Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Diclehan Orhan ise konuya ilişkin bir sunum yaptı.

 

Konuşmaların ardından YÖK Başkanvekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu yönetiminde soru-cevap kısmı gerçekleştirildi.

 

Toplantının soru-cevap kısmında tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi sırasında doktora eğitiminin nasıl yapılabileceği, eğitimlerin süreleri, tezlerin yönetimi gibi hususlar ve mevzuat düzenlemeleri ile bundan sonra yapılacak çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu.