Türk Yükseköğretimi ile İlgili Her Şey "YÖK Mobil" ile "Cep"te (25.05.2018)

YÖK, Android ve IOS işletim sistemlerine uygun olarak geliştirilen "YÖK Mobil" uygulamasını akıllı mobil cihazlara uyumlu şekilde ilk kez kullanıma sunuyor.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Türkiye'de Eğitim Gören Uluslararası Öğrencilerle YÖK'te İftar Yemeğinde Buluşuldu (23.05.2018)

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, ailelerinden kilometrelerce uzakta olup Türkiye'deki üniversitelerde eğitim gören uluslararası öğrenciler ile iftar yemeğinde buluştu.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Üniversite Ziyaretleri Devam Ediyor (18.05.2018)

Yükseköğretim Kurulu Üyeleri, sorunları yerinde tespit etmek ve üniversite öğrenci temsilcilerinin görüşlerini almak üzere düzenli aralıklarla yükseköğretim kurumlarını ziyaret etmeye devam ediyor.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK Genel Kurulundan Filistin'de Yaşanan Olaylara İlişkin Açıklama (17.05.2018)

İsrail Devleti, altmış yılı aşkın bir süredir bölgede işlediği insanlık suçlarına bir yenisini daha eklemiş ve uluslararası hukuku ayaklar altına almıştır. Gazze'de kadın ve çocuk dâhil çok sayıda masum insanı öldürerek tarihe kara bir leke olarak düşecek büyük bir katliam yapmıştır.

 

Açıklamanın devamı için tıklayınız.


Öğretmenlik Lisans Programları Yeni Düzenleme (17.05.2018)

Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) koordinasyonunda güncellenen 25 öğretmenlik lisans programı, 2018-2019 öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlanacak.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Yeni Öğretmen Yetiştirme Lisans Programları Tanıtım Toplantısı (16.05.2018)

Öğretmenlikle ilgili toplam 25 lisans programının güncellendiği "Yeni Öğretmen Yetiştirme Lisans Programları"nın tanıtımı, Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz ve YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın katılımlarıyla Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında düzenlenen toplantı ile gerçekleştirildi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Engelsiz Üniversite Ödülleri, YÖK'te Gerçekleştirilen Törenle Sahiplerini Buldu (15.05.2018)

"Engelsiz Erişim" ve "Engelsiz Eğitim" sloganları ile yükseköğretim kurumlarındaki engelli bireylerin mekânlara, eğitsel imkânlara ve sosyo-kültürel faaliyetlere erişimleri konusunda farkındalık yaratmayı ve iyi uygulamaları yaygınlaştırmayı amaçlayan "Yeni YÖK" tarafından...

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK'ün Düzenlediği "İlim Ahlakından Bilimsel Etiğe" Çalıştayı İstanbul'da Yapıldı (11.05.2018)

Geçtiğimiz hafta İstanbul'da Yükseköğretim Kurulu tarafından "İlim Ahlakından Bilimsel Etiğe" konulu bir çalıştay düzenlendi. Çalıştaya yükseköğretim kurum idarecileri akademisyenler ve araştırmacılar katıldı.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK, Üniversitelerde Öğrencilerle Buluşacak (11.05.2018)

Yükseköğretim Kurulunca, YÖK Yürütme Kurulu üyelerinin sorunları yerinde tespit etmek ve üniversite öğrenci temsilcilerinin görüşlerini almak üzere düzenli aralıklarla yükseköğretim kurumlarını ziyaret etmesi kararlaştırıldı.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK Başkanı Saraç, KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı ile Görüştü (09.05.2018)

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, çeşitli ziyaretlerde bulunmak için Türkiye'ye gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Gürsel Özyiğit ve beraberindeki heyet ile Yükseköğretim Kurulunda bir görüşme gerçekleştirdi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Showing 21 - 30 of 501 results.
Items per Page 10
of 51