"Temel Bilimlerde YÖK-TEBİP (YÖK Temel Bilimler Programları) Kapsamında Üstün Başarı Sınıfları" Oluşturuluyor (21.09.2017)

Temel Bilim Programları olan Fizik, Kimya, Biyoloji ve Matematik programlarına yönelik başlatılan programa ilişkin açıklama ekte yer almaktadır.


İtalya Büyükelçisi YÖK Başkanı'nı Ziyaret Etti

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, İtalya Ankara Büyükelçisi Sayın Ruigi Mattiolo ile görüştü.

 

YÖK'te gerçekleştirilen görüşmede, Türkiye ile İtalya arasında yükseköğretim alanındaki ilişkiler ele alındı.

 

 

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK'te "Fen ve Mühendislik Lisans Programları Zorunlu İşyeri Uygulama Eğitimi Programı Bilgilendirme Toplantısı" Düzenlendi (20.09.2017)

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Dr. Faruk Özlü ve YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, "Sanayinin Gelişmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"un 19. maddesinde...

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK'te "Türk Dili ve Edebiyatı Çalıştayı" Gerçekleştirildi (19.09.2017)

Yükseköğretim Kurulu tarafından, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümleri'nin mevcut durumlarının görüşülmesi amacıyla Türkiye'deki ilgili bölümlerin yöneticilerinin katılımıyla "Türk Dili ve Edebiyatı Çalıştayı" düzenlendi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Engelli Öğrencilere YÖK'ten Müjde (11.09.2017)

Yükseköğretim Kurulunca, engelli öğrencilerin "özel yetenek sınavı başvuruları" ile sınırlı olmak üzere, özel yetenek sınavı ile öğrenci alan programlara başvuru için gerekli olan  YGS puanının, sınavın yapıldığı yıl dahil 2 yıl süreyle geçerli olmasına karar verildi.

 

Devamı için tıklayınız.


YÖK'ün Yaptığı Anket Sonuçlandı: Bilinçli Tercih, İstihdam, Kalite (09.09.2017)

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığımız tarafından ÖSYS-2017'de üniversitelere yerleştirme sayılarına ilişkin 10 Ağustos 2017 tarihinde yapılan ilk analiz sonrasında,  tercih sürecinde puan barajını geçmiş olmasına rağmen tercihte bulunmayan üniversite adayı öğrencilerimizin tercih süreciyle ilgili görüş, beklenti ve eğilimlerinin belirlenebilmesine yönelik olarak geliştirilen anket sonuçlandı. 

 

Devamı için tıklayınız.


Suudi Arabistan Büyükelçisinden YÖK'e Ziyaret (07.09.2017)

Suudi Arabistan Ankara Büyükelçisi Walid Bin Abdul Karim El Khereiji, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ı ziyaret etti.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK ALES'te Köklü Değişikliğe Gidiyor (07.09.2017)

ALES'in daha yalın ve işlevsel hale getirileceği yeni düzenlemeler ile YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın beyanatının yer aldığı açıklama ekte yer almaktadır.


YÖK'ten Farabi Programı Kapsamında 15 Üniversiteye Burs Avantajı (25.08.2017)

Yurtiçindeki yükseköğretim kurumları arasında öğrenci değişimini içeren bir program olan Farabi Değişim Programı kapsamında, öğrenciler bir ya da iki yarıyıl farklı bir yükseköğretim kurumunda eğitim alma imkânı bulmaktadır.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK'ten Kesin Kayıtlara İlişkin Değerlendirme ve Analiz (25.08.2017)

2017'de üniversitelere kesin kayıt yaptıran öğrenci sayısı arttı.

 

Konuya ilişkin açıklama için tıklayınız.


Showing 11 - 20 of 404 results.
Items per Page 10
of 41