Hemşirelik Lisans Eğitimi Çalıştayı Sonuç Raporu (12.01.2018)

Hemşirelik Lisans Eğtiimi Çalıştayı Sonuç Raporu dijital ortamda yayımlandı.

 

Rapora ulaşmak için lütfen tıklayınız.


YÖK'te "Tıp Eğitiminde İntörnlük Çalıştayı" Düzenlendi (10.01.2018)

Yükseköğretim Kurulu tarafından, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın katılımıyla tıp eğitiminin son aşaması olan intörnlük eğitiminin mevcut durumunun değerlendirildiği ve geleceğe yönelik planlamaların konuşulduğu "Tıp Eğitiminde İntörnlük Çalıştayı" düzenlendi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK-TEBİP Değerlendirme Toplantısı YÖK Başkanı Saraç'ın Katılımıyla İstanbul Üniversitesinde Gerçekleştirildi (05.01.2018)

YÖK-Temel Bilimler Programları (TEBİP) Değerlendirme Toplantısı, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç başkanlığında 5 Ocak 2018 tarihinde İstanbul Üniversitesi Baltalimanı Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Yükseköğretim Kurumları Sınav (YKS) Sistemi ile ilgili Puan Türlerini de İçeren Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları Güncellendi (04.01.2018)

Puan türlerinin yer aldığı Yükseköğretim Kurumları Sınav (YKS) Sistemi'ne ilişkin 4 Ocak 2018 tarihinde güncellenen Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplara ulaşmak için tıklayınız.


Yükseköğretim Eğitim Programları Danışma Kurulu "İlk" Toplantısını Gerçekleştirdi (26.01.2017)

"Yükseköğretimde sessiz devrim" olarak nitelendirilen politikalar arasındaki "Yükseköğretim Eğitim Programları Danışma Kurulu", yeni açılacak eğitim programları için asgari koşulları belirlemek ve eğitim programları kontenjan planlanmasında ihtiyaç...

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK'te "Eğitim ve Eğitim Bilimleri Dekanlar Konseyi Toplantısı" Düzenlendi (26.12.2017)

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından eğitim ve öğretmen yetiştirmenin, insani ve kültürel kalkınma temelinde ele alınması amacıyla "Eğitim ve Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanlar Konseyi Toplantısı" gerçekleştirildi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Acı Kaybımız... YÖK Genel Sekreter Yardımcısı Nurettin Çobanoğlu Vefat Etti (26.12.2017)

 

 

Geçtiğimiz hafta rahatsızlanıp hastaneye kaldırılan Başkanlığımız Genel Sekreter Yardımcısı Nurettin Çobanoğlu hayatını kaybetmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve YÖK'teki çalışma arkadaşlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

 

 

 


Gelecek 10 Yıl için Güçlü Nesiller Yetiştirme Projesi'nde Üçüncü Çağrı Başvuruları Devam Ediyor… (17.12.2017)

Ülkemizin 2023 yılı hedefleri kapsamında ihtiyaç duyulan öncelikli alanlarında doktoralı insan kaynağına olan ihtiyacını karşılamak amacıyla 100 öncelikli alanda 2000 öğrenciye burs verilecektir.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK’te “Kadınların Mesleki Eğitimi ve Kadın İstihdamı Sempozyumu” Düzenlendi (13.12.2017)

Yükseköğretim Kurulu tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın katılımıyla "Kadınların Mesleki Eğitimi ve Kadın İstihdamı Sempozyumu" düzenlendi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Yükseköğretim Kurulu ve Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) Başkanlığından Ortak Açıklama (12.12.2017)

Amerika Birleşik Devletlerinin, insanlığın ortak kutsal mekânı olan kadim şehir Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve elçiliklerini buraya taşıma kararına ilişkin YÖK ve ÜAK tarafından yapılan açıklama ekte yer almaktadır.


Showing 11 - 20 of 444 results.
Items per Page 10
of 45