YÖK Başkanı Saraç, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyeleri ile Görüştü (17.05.2017)

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'a TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız ve komisyon üyeleri ziyarette bulundu. YÖK'te gerçekleşen görüşmede, Altunyaldız, komisyonun...

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK Başkanı Saraç, Kocaeli Sanayi Odası Meclis Toplantısına Katıldı (17.05.2017)

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, "Yeni YÖK" yönetimi olarak yükseköğretim alanında gerçekleştirdikleri birçok proje ve yenilik hakkında bilgiler vermek üzere Kocaeli Sanayi Odası'nda gerçekleştirilen...

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK'te "Tıp Dallarında Asistan Eğitimi Çalıştayı" Düzenlendi (16.05.2017)

Yükseköğretim Kurulu tarafından, Türkiye'deki devlet ve vakıf yükseköğretim kurumlarının Tıp Fakültelerindeki mezuniyet sonrası eğitimin görüşülmesi amacıyla "Tıp Dallarında Asistan Eğitimi Çalıştayı" düzenlendi.

 

Haberin devamını okumak için tıklayınız.


Fransa Büyükelçisi YÖK Başkanı'nı Ziyaret Etti (16.05.2017)

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Fransa Ankara Büyükelçisi Sayın Charles Fries ile görüştü.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK, Akademide "Üstün Başarı Ödülleri" Uygulamasını Başlatıyor (13.05.2017)

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, yükseköğretimin misyonuna uygun, özgün, yenilikçi ve üstün nitelikli bilimsel araştırma ve çalışma ile gerçekleştirilen bilimsel etkinlik, desteklenen veya yürütülen bilimsel araştırma-geliştirme...

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK Başkanı Saraç: "Reform Paketindeki Maddeler Yükseköğretimde Sessiz Devrim" (12.05.2017)

YÖK Başkanı Saraç, YÖK Kanunu ile ilgili 10 madde teklifinin Üretim Reformu Paketi'ne dahil olduğunu belirterek, "Bu maddeler aslında yükseköğretimde sessiz bir devrimdir." dedi.

 

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç, düzenlediği basın toplantısında...

 

Haberin devamı için tıklayınız.

 


Tıp Fakülteleri Dekanlar Konseyi Toplantısı YÖK'te Düzenlendi (11.05.2017)

Yükseköğretim Kurulu tarafından, Türkiye'deki Devlet ve Vakıf Yükseköğretim Kurumlarındaki Tıp Fakültelerinde verilen eğitimin tüm yönleriyle görüşülmesi amacıyla ilgili fakültelerin dekanlarının katılımıyla "Tıp Fakülteleri Dekanlar Konseyi Toplantısı" gerçekleştirildi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova YÖK Başkanı Saraç'ı Ziyaret Etti (10.05.2017)

Çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ankara'da bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Sayın Dr. Özdemir Berova ve beraberindeki heyet YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ı ziyaret etti.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK'te İletişim ve İletişim Bilimleri Fakültelerinin Dekanları ile Toplantı Düzenlendi (09.05.2017)

Yükseköğretim Kurulu tarafından, Türkiye'deki Devlet ve Vakıf Yükseköğretim Kurumlarındaki İletişim ve İletişim Bilimleri Fakültelerinde verilen eğitimin tüm yönleriyle görüşülmesi amacıyla ilgili fakültelerin dekanlarının katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi. 

 

Haberin devamı için tıklayınız. 


YÖK Başkanı Saraç "AR-GE İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı"na Katıldı (03.05.2017)

T.C. Kalkınma Bakanlığı ile T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde gerçekleştirilen AR-GE İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı, 3-5 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Pullman Kongre ve Fuar Merkezinde ziyaretçilerine kapılarını açtı.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Showing 1 - 10 of 356 results.
Items per Page 10
of 36