2013 Endonezya Sanatları ve Kültürü Bursu

Endonezya Dışişleri Bakanlığı tarafından 25 Mayıs-9 Eylül 2013 tarihleri arasında "2013 Endonezya Sanatları ve Kültürü Bursu Programı" düzenlenmektedir. Sözkonusu burs programının, katılacak öğrencilerin eğitim, gidiş-dönüş uçak biletleri ve konaklama masraflarını, sağlık sigortalarını ve aylık cep harçlıklarını içerdiği bildirilmiştir.

Sözkonusu programa katılmak isteyen öğrencilerin ekteki başvuru formunu doldurarak 20 Mart 2013 tarihine kadar Endonezya'nın Ankara Büyükelçiliğine iletmeleri gerekmektedir.

İlgilenenlerin bilgisine sunulmuştur.
 


Amman'da Türk Üniversiteleri İçin Düzenlenecek Fuar

Dışişleri Bakanlığı'ndan alınan ilgide kayıtlı yazıda, "Knowledge Village Company" adlı şirket tarafından 21-22 Nisan 2013 tarihlerinde Amman'da (Ürdün) özellikle Türk üniversitelerin katılacağı bir eğitim fuarının düzenlendiği belirtilmiştir.

Söz konusu fuara katılmak isteyen üniversiteler için detaylı bilgi ektedir.


2013 Sonbahar Dönemi DUS Kontenjanları

18 Temmuz 2009 Tarih ve 27292 sayılı resmi gazete de yayımlanarak yürürlüğe konulan "Tıpta ve Diş Hekimliğinde uzmanlık eğitimi yönetmeliği" nin 15/1  maddesi gereğince ; 2013 sonbahar dönemi diş hekimliği uzmanlık eğitimi giriş sınavı kontenjan talepleri  alınacaktır.

 


Uzay Bilimleri Alanında Yeterlilik Kursları

Dnipropetrovk'ta bulunan Ukrayna Gençlik Ulusal Havacılık Eğitim Merkezi (NAECY) ve bu merkezin Kiev'deki şubesi tarafından 39 alanda yeterlik kursları düzenlenmektedir. Alanlar ve başvuru formu için tıklayınız. İlgi duyan kişi ve kurumlar başvuru formunu doldurarak e-posta (atamanenko@nkau.gov.ua) veya faks yoluyla (+380 44 288 52 15) Ukrayna Devlet Uzay Ajansına gönderebilirler.


Rusya Federasyonu'nda Nükleer Mühendislik Alanında Eğitim Programı Sınav Duyurusu


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Nükleer Enerji Proje Uygulama Dairesi Başkanlığı'ndan bildirilen Sınav Duyurusu ekte yer almaktadır.


Azerbaycan Diplomasi Akademisi / Burs Programı

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi tarafından iletilen Nota'ya göre, Azerbaycan Diplomasi Akademisi, Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı'nın desteğiyle bir burs programı başlatmıştır.

Söz konusu burs programına ilişkin ayrıntılara http://turkkon.org/eng/icerik.php?no=131 internet adresinden ulaşılabilmektedir.


KSYÖ/VERIFIN Kurs Duyurusu

Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü (KSYÖ) ve Helsinki Üniversitesi'ne bağlı "Finnish Institute for Verification of the Chemical Weapons Convention" (VERIFIN) tarafından 2013 yılında Helsinki'de aşağıda sunulan kurslar düzenlenecektir:

 

1.       Course on the Enhancement of Laboratory Skills (Laboratory Quality Management)

Tarih: 9-20 Eylül 2013

Son Başvuru Tarihi: 26 Nisan 2013

 

2.       Course on the Enhancement of Laboratory Skills (LC-MS)

Tarih: 2-13 Eylül 2013

Son Başvuru Tarihi: 31 Mayıs 2013

 

3.       Analytical-Skills-Development Course

Tarih: 15-29 Kasım 2013

Son Başvuru Tarihi: 30 Ağustos 2013

 

Konu ile ilgili olarak Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü'nün yazısı için burayı tıklayınız.

 


"Gençlerden Ecdada Mektup" Yarışması

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından "Gençlerden Ecdada Mektup" konulu, kapsamı "Çanakkale Zaferi" olan bir yarışma düzenlenmiştir.

 

Söz konusu yarışmaya 14-29 yaşları arasında gençler, 18 Şubat-10 Nisan 2013 tarihleri arasında elektronik başvuru formunu doldurarak başvuracaklardır. Başvuru formuna form.gsb.gov.tr/GenclerdenEcdadaMektup adresinden ulaşılabilmektedir.

Elektronik ortamda Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ulaşan mektuplar değerlendirilip dereceye giren ilk üç kişiye yine aynı Bakanlığın düzenleyeceği Çanakkale Zaferi etkinliklerinde ipad 2 Wifi+ 3G (64 GB) ödül olarak verilecektir. Yarışmanın sonuçları www.gsb.gov.tr sayfasından ilan edilecektir.

 


 


Türkiye Yunanistan (TÜBİTAK-GSRT) İşbirliği Çerçevesinde Ortak Proje Çağrısı

TÜBİTAK ile Yunanistan Kalkınma Bakanlığı Araştırma ve Teknoloji Genel Sekreterliği (GSRT) arasındaki işbirliği çerçevesinde 2014-2015 yıllarında iki ülke arasında yapılacak ortak araştırma projeleri desteklenecektir.

Anılan programa ilişkin duyuruya ve proje öneri formlarına şu internet adresinden ulaşılabilmektedir: http://www.tubitak.gov.tr/uidb/ikili

 

Söz konusu program çerçevesinde proje önerilerinin 12 Nisan 2013 tarihine kadar TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı- İkili ve Çoklu İlişkiler Müdürlüğü'ne teslim edilmesi gerekmektedir.

 

 


Nevruz Barışın ve İyiliğin Bayramıdır. Başlıklı Uluslararası Bilimsel Konferans

Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta 19 - 22 Mart 2013 tarihlerinde "Nevruz barışın ve iyiliğin bayramıdır" başlıklı uluslararası bir bilimsel konferans düzenlenecektir. Organizasyonunu Türkmenistan Bilimler Akademisi ve Türkmenistan Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı konferans için başvuru formu ve organizasyon komitesinden Ankara Büyükelçiliği'ne ulaştırılan mektup ekte yer almaktadır.


Showing 1,211 - 1,220 of 1,272 results.
Items per Page 10
of 128