ÖYP Lisansüstü Eğitim Kontenjanları

ÖYP kapsamında 2014-2015 Güz Dönemi lisansüstü eğitim programlarına yerleştirilmesi uygun bulunan araştırma görevlilerinin atama işlemleri devam eden ÖYP araştırma görevlilerinin mağdur olmaması için 12.09.2014 tarihi mesai bitimine kadar uzatılmıştır.


2014 ÖSYS - Kayıt İşlemleri

Fransızca Konuşan Mühendisler ve Teknikerler Konferansı

Dışişleri Bakanlığından alınan yazıda, "Mühendislik alanında Öğrenim ve Araştırma için Uluslararası İşbirliği Faaliyetleri" temasıyla Beyrut'ta 16-18 Ekim 2014 tarihlerinde Fransızca Konuşan Mühendisler ve Teknisyenler Konferansının (CITEF) gerçekleştirileceği bildirilmiştir.
 
Etkinliğe ilişkin ayrıntılı bilgiye http://www.citef.org/Conf2014 adresinden ulaşılabileceği gibi, konuyla ilgili yetkililerle info@citef.org e-posta adresi üzerinden temas kurulabilecektir.
 
İlgililerin bilgisine sunulmaktadır.
 

ÖYP Lisansüstü Eğitim Kontenjanları

2014 Güz Dönemi lisansüstü eğitim kontenjanlarına tercih işlemleri sonuçlanmıştır. Sonuçları öğrenmek için tıklayınız.
 
Üniversitelerin Lisansüstü tercih sonuçlarına ulaşabilmeleri için aşağıdaki yolu izlemeleri gerekmektedir.
 
YÖKSİS >> ÖYP İşlemleri >> Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı >> ÖYP Aday İşlemleri >> Lisansüstü Tercih Sonuçları >> Dönem 
 
ÖYP kapsamında lisansüstü eğitim programlarına yerleştirilmesi uygun bulunan araştırma görevlilerinin aşağıdaki belgelerle birlikte en geç 29.08.2014 tarihinde mesai bitimine kadar lisansüstü eğitim yapmak için yerleştirildikleri üniversitelerin ilgili enstitülerine başvurmaları gerekmektedir.
 
1. ALES sonuç belgesi.
2. Yabancı dil sınav sonuç belgesi.
3. Lisans transkripti.
4. ÖYP araştırma görevlisi kadrosuna atandığına dair belge
 
Not: Kayıt işlemlerinde istenilebilecek diğer belgeler için lütfen ilgili enstitülerle iletişime geçiniz.

UNESCO – Münhal Kadrolar

UNESCO "Sosyal ve Beşeri Bilimlerden Sorumlu Genel Direktör Yardımcılığı" pozisyonuna ilişkin adaylarda aranan şartları içeren UNESCO münhal kadro duyurusunda, başvuruların "UNESCO Kariyer İnternet Sayfası" (UNESCO Careers Website) üzerinden çevrimiçi olarak yapılması teşvik edilmekte, internet erişimi olmayan hallerde, başvuruların, duyurularda belirtilen posta adreslerine iletilmesi istenmektedir.

 

Adayların, başvurunun yapıldığı internet sitesinde belirtilen formata uygun olarak, doğum yeri ve yılı, cinsiyet, mezun olunan üniversite, uzmanlık alanları, yayınlar, yabancı dil bilgileri, daha önce çalışılan kurumları belirten İngilizce veya Fransızca ayrıntılı özgeçmişlerini hazırlamaları ve profesyonel referans bildirmeleri istenmektedir.


ÖYP Lisansüstü Eğitim Kontenjanları

ÖYP kapsamında atanmış ve yabancı dil puanı 65 ve üzeri olan araştırma görevlilerinin lisansüstü eğitim yapabilecekleri üniversiteler ve kontenjanlara tercih işlemleri başlamıştır. Söz konusu kontenjanlar ile ilgili alınmış karara buradan ulaşabilirsiniz.

 

Tercih yapmak için tıklayınız.

 

Ek-2 için tıklayınız.


Enerji, Su Kaynakları ve Çevre Haber Bülteni

Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan "Enerji, Su Kaynakları ve Çevre Haber Bülteni"nin Nisan 2014-Haziran 2014 dönemini kapsayan 3 aylık gelişmeleri içeren 10.sayısına Dışişleri Bakanlığının internet adresinden (www.mfa.gov.tr) aşağıdaki bağlantıları izleyerek erişmek mümkündür.

 

"Anasayfa / Kütüphane / Yayınlar / Dışişleri Bakanlığı Yayınları / Enerji, Su Kaynakları ve Çevre Haber Bülteni"


2014 Seviye Tespit Sınavı Mühendislik 2. Aşama Sonuçları

2014 STS 2. aşama sınav sonuçlarını https://yoksis.yok.gov.tr/DenklikSinavSonuclari/ adresinden öğrenebilirsiniz.


TÜBİTAK-Slovenya Araştırma Kurumu (ARRS) 2014 Yılı Ortak Proje Çağrısı

TÜBİTAK'tan alınan yazıda edinilen bilgilere göre, TÜBİTAK ile Slovenya Araştırma Kurumu (ARRS) arasında mevcut "Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Anlaşması" çerçevesinde 2015-2017 yıllarında ortak araştırma projelerinin destekleneceği belirtilmektedir.

 

Anılan programa ilişkin duyuruya ve proje öneri formlarına aşağıda belirtilen internet adresinden ulaşılabilmektedir:

 

http://www.tubitak.gov.tr/tr/kurumsal/uluslararasi/icerik-basvuruya-acik-programlar

 

Söz konusu program çerçevesindeki proje önerilerinin 03 Ekim 2014 tarihine kadar TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı – İkili ve Çoklu İlişkiler Müdürlüğü'ne teslim edilmesi gerekmektedir.


AGİT Denetleme Komitesi Münhal Kadro

2014 yılında kurulan ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) iç denetim mekanizmalarının doğru ve uygun bir şekilde işlediğinin tespiti amacıyla faaliyet gösteren, üç üyeden müteşekkil AGİT Denetleme Komitesi'nde (Audit Committee) 31 Aralık 2014 tarihinden itibaren bir kadro münhal hale gelecektir.

 

Dönem Başkanlığı tarafından atanacak yeni üye üç yıl süreyle görev yapacak olup, sürenin bir yıl uzatılması imkanı bulunmaktadır. Komite üyelerine AGİT'ten herhangi bir ücret ödenmeyecek olup, yalnızca Viyana'da yılda iki kez düzenlenen denetim toplantılarına katılmaları beklenmektedir. Toplantılara ilişkin seyahat ücretleri Örgüt tarafından karşılanacaktır.

 

Pozisyona başvuracak adayların üst düzeyde uluslararası mali denetleme uzmanı olması, AGİT'le ve AGİT katılımcı devletlerinin hükümetleriyle bir ilişiğinin bulunmaması ve 15 Eylül 2014 tarihine kadar adtcmtapp@osce.org adresine özgeçmişlerini göndermeleri gerekmektedir.


Showing 1 - 10 of 389 results.
Items per Page 10
of 39