İKB Bankacılık ve Finans Ödülü

 
İslam Kalkınma Bankası (İKB) tarafından, 2015 yılı "İslami Bankacılık ve Finans" ödülü verilecektir. Ödül hakkında detaylı bilgi ekli dokümanlarda ve Banka'nın resmi internet sitesi olan http://www.isdb.org adresinde yer almaktadır. Söz konusu ödül için İKB'ye son başvuru tarihi   4 Aralık 2014 olup, başvuruların doğrudan İKB'ye gönderilmesi gerekmektedir.  
 
 
 
 
Ekler:
 
 

2014 DGS İle Yükseköğretim Programlarına Yerleşen Ancak Mezun Olamayan Öğrencilerin Kayıt İşlemleri İle İlgili Karar Metni

2014 Dikey Geçiş Sınavı ile yükseköğretim programlarına yerleştirilen, ancak öğretim kurumlarından tek ders, bütünleme, staj vb. nedenlerle mezuniyet işlemlerini tamamlayamadıkları için kazandıkları programa kayıt yaptıramayacak öğrencilerin, kayıt haklarının saklı kalması konusundaki dilekçeleri 21/08/2014 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında incelenmiş; ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan öğrencilere bütünleme veya ek sınav sonucunda kayıt hakkı kazandıkları programa kayıt hakkı tanındığı da dikkate alınarak, 2014 Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavını, tek ders sınavını vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden ön lisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2014-2015 eğitim -öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar programların kontenjanları dikkate alınmadan, 2014 DGS'de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabilmelerine karar verilmiştir.
 
Not: 21.08.2014 tarih ve 50037 sayılı yazımız ile üniversite rektörlüklerine bildirilmiştir.
 

ÖYP Lisansüstü Eğitim Kontenjanları

ÖYP kapsamında 2014-2015 Güz Dönemi lisansüstü eğitim programlarına yerleştirilmesi uygun bulunan araştırma görevlilerinin atama işlemleri devam eden ÖYP araştırma görevlilerinin mağdur olmaması için 12.09.2014 tarihi mesai bitimine kadar uzatılmıştır.


2014 ÖSYS - Ortaöğretim Kurumlarından Mezun Olamayan Öğrenciler İle İlgili Karar Metni

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nün, Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesinin 2013-2014 eğitim-öğretim yılında en az bir kez olmak üzere ek sınav hakkı verileceği, ek sınavlarla birlikte dört veya beş dönem mezun verildiği, üçüncü dönem sınavlarının iş takvimlerine göre 23-24 Ağustos 2014 tarihlerinde yapılacağı, ek sınavlarla ilgili bir takvimin ise henüz belirlenmediği ve 2014 ÖSYS sonucunda bir yükseköğretim programını kazanmış ancak mezun olamamış öğrenciler için kayıt tarihlerinin uzatılması ve öğrencilere gerekli kolaylığın sağlanması konusundaki yazısı 21/08/2014 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında incelenmiş ve 01- 05 Eylül 2014 tarihleri arasında tüm ortaöğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt olamayan ve ortaöğretim sorumluluk sınavı veya ek sınav sonucunda ortaöğretimden mezun olan öğrencilerin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2014-ÖSYS'de kayıt hakkı kazandıkları programların kontenjanları dikkate alınmadan 2014-ÖSYS'de kayıt hakkı kazandıkları programlara 7 Kasım 2014 tarihine kadar kayıt yaptırabilmelerine karar verilmiş olup, söz konusu karar ilgi (b) yazımızla üniversite rektörlüklerine iletilmiştir.

 

Not: 21.08.2014 tarih ve 50036 sayılı yazımız ile üniversite rektörlüklerine bildirilmiştir.

 

 


Fransızca Konuşan Mühendisler ve Teknikerler Konferansı

Dışişleri Bakanlığından alınan yazıda, "Mühendislik alanında Öğrenim ve Araştırma için Uluslararası İşbirliği Faaliyetleri" temasıyla Beyrut'ta 16-18 Ekim 2014 tarihlerinde Fransızca Konuşan Mühendisler ve Teknisyenler Konferansının (CITEF) gerçekleştirileceği bildirilmiştir.
 
Etkinliğe ilişkin ayrıntılı bilgiye http://www.citef.org/Conf2014 adresinden ulaşılabileceği gibi, konuyla ilgili yetkililerle info@citef.org e-posta adresi üzerinden temas kurulabilecektir.
 
İlgililerin bilgisine sunulmaktadır.
 

ÖYP Lisansüstü Eğitim Kontenjanları

2014 Güz Dönemi lisansüstü eğitim kontenjanlarına tercih işlemleri sonuçlanmıştır. Sonuçları öğrenmek için tıklayınız.
 
Üniversitelerin Lisansüstü tercih sonuçlarına ulaşabilmeleri için aşağıdaki yolu izlemeleri gerekmektedir.
 
YÖKSİS >> ÖYP İşlemleri >> Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı >> ÖYP Aday İşlemleri >> Lisansüstü Tercih Sonuçları >> Dönem 
 
ÖYP kapsamında lisansüstü eğitim programlarına yerleştirilmesi uygun bulunan araştırma görevlilerinin aşağıdaki belgelerle birlikte en geç 29.08.2014 tarihinde mesai bitimine kadar lisansüstü eğitim yapmak için yerleştirildikleri üniversitelerin ilgili enstitülerine başvurmaları gerekmektedir.
 
1. ALES sonuç belgesi.
2. Yabancı dil sınav sonuç belgesi.
3. Lisans transkripti.
4. ÖYP araştırma görevlisi kadrosuna atandığına dair belge
 
Not: Kayıt işlemlerinde istenilebilecek diğer belgeler için lütfen ilgili enstitülerle iletişime geçiniz.

UNESCO – Münhal Kadrolar

UNESCO "Sosyal ve Beşeri Bilimlerden Sorumlu Genel Direktör Yardımcılığı" pozisyonuna ilişkin adaylarda aranan şartları içeren UNESCO münhal kadro duyurusunda, başvuruların "UNESCO Kariyer İnternet Sayfası" (UNESCO Careers Website) üzerinden çevrimiçi olarak yapılması teşvik edilmekte, internet erişimi olmayan hallerde, başvuruların, duyurularda belirtilen posta adreslerine iletilmesi istenmektedir.

 

Adayların, başvurunun yapıldığı internet sitesinde belirtilen formata uygun olarak, doğum yeri ve yılı, cinsiyet, mezun olunan üniversite, uzmanlık alanları, yayınlar, yabancı dil bilgileri, daha önce çalışılan kurumları belirten İngilizce veya Fransızca ayrıntılı özgeçmişlerini hazırlamaları ve profesyonel referans bildirmeleri istenmektedir.


ÖYP Lisansüstü Eğitim Kontenjanları

ÖYP kapsamında atanmış ve yabancı dil puanı 65 ve üzeri olan araştırma görevlilerinin lisansüstü eğitim yapabilecekleri üniversiteler ve kontenjanlara tercih işlemleri başlamıştır. Söz konusu kontenjanlar ile ilgili alınmış karara buradan ulaşabilirsiniz.

 

Tercih yapmak için tıklayınız.

 

Ek-2 için tıklayınız.


Enerji, Su Kaynakları ve Çevre Haber Bülteni

Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan "Enerji, Su Kaynakları ve Çevre Haber Bülteni"nin Nisan 2014-Haziran 2014 dönemini kapsayan 3 aylık gelişmeleri içeren 10.sayısına Dışişleri Bakanlığının internet adresinden (www.mfa.gov.tr) aşağıdaki bağlantıları izleyerek erişmek mümkündür.

 

"Anasayfa / Kütüphane / Yayınlar / Dışişleri Bakanlığı Yayınları / Enerji, Su Kaynakları ve Çevre Haber Bülteni"


2014 Seviye Tespit Sınavı Mühendislik 2. Aşama Sonuçları

2014 STS 2. aşama sınav sonuçlarını https://yoksis.yok.gov.tr/DenklikSinavSonuclari/ adresinden öğrenebilirsiniz.


Showing 1 - 10 of 391 results.
Items per Page 10
of 40