HABERLER

YÖK Başkanı Saraç, Somali Eğitim, Kültür ve Yükseköğretim Bakanı ile YÖK’te Bir Araya Geldi (16.10.2018)

Somali Eğitim, Kültür ve Yükseköğretim Bakanı Abdullahi Godah Barre Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ı ziyaret etti.   Haberin devamı için tıklayınız .

Romanya ile Mutabakat Zaptı İmzalandı (15.10.2018)

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Romanya ve Türkiye arasında yükseköğretim alanında mutabakat zaptını imzalamak üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen imza...

YÖK'ten Mühendislik Öğrencilerine Sevindirici Haber (07.10.2018)

YÖK, mühendislikle ilgili, Meslek Odalarına başvurularda e-imzalı mezuniyet belgelerinin, aslı gibi olduğuna ve ıslak imzalı olanların yerine geçeceğine dair karar aldı.   Haberin...

"2018-2019 Akademik Yılı Açılış Töreni" Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Gerçekleştirildi (03.10.2018)

2018-2019 Akademik Yılı Açılış Töreni, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da teşrifleriyle YÖK himayesinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleştirildi.   Haberin devamı...

DUYURULAR

“L’OREAL-UNESCO Bilim Kadınları İçin Program” Uluslararası Ödülleri 2019 İlanı Hk. (05.06.2018)

UNESCO'nun iki küresel önceliğini oluşturan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği yaklaşımının Doğa Bilimleri Sektörü içindeki en güçlü örneklerinden birini UNESCO ve L'Oreal Vakfı arasındaki işbirliği oluşturmaktadır.

 

1998 yılında başlatılan L'Oreal-UNESCO Uluslararası Ödülleri aracılığıyla her yıl, uluslararası bilim dünyasında Yaşam Bilimleri veya Fiziki Bilimler (bu alanlardan biri olacak şekilde) alanlarının gelişmesine katkıda bulunan 5 bilim kadını bu ödüle layık görülmektedir.

 

L'Oreal-UNESCO Uluslararası Ödülleri 2019 yılında Fiziki Bilimler, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri alanlarında verilecektir. Ödüllere uluslararası alanda başarılı bilim kadınlarını aday gösterme işlemi elektronik olarak aşağıda yer alan internet adresinden yapılmaktadır:

 

https://www.forwomeninscience.com

 

Bilim kadınlarını desteklemek amacıyla yürütülmekte olan L'Oreal-UNESCO Uluslararası Ödüllerinin burs duyurusu ve başvuru koşulları ekte sunulmakta olup, detaylı bilgiye UNESCO Milli Komisyonu'nun resmi web sitesinin http://www.unesco.org.tr duyurular bölümünden ulaşılabilmektedir.

 

Adaylıklar için son başvuru tarihi 29 Haziran 2018'dir.

 

Afrika-Arap Devletleri, Asya-Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Kuzey Amerika olmak üzere beş bölgede çalışan beş seçkin bilim insanı 100.000 Avro ödül almaya hak kazanacaktır. Aday gösterilecek araştırmacıların belirlenmesindeki faktör araştırmacıların uyruğu değil, çalışmalarını yaptığı yer olacaktır.

 

Konu ilgili üniversitelerin Fiziki Bilimler, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri alanlarında eğitim veren ilgili Fakülte, Enstitü ve Araştırma Merkezlerine duyurulmaktadır.