HABERLER

YÖK Atlas Tercih Döneminde Adayların Rehber Öğretmeni Oldu (17.08.2018)

Bilindiği üzere 10 Mart 2016 tarihinde Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın ilk kez kamuoyu ile paylaştığı Yükseköğretim Program Atlası (YÖK Atlas) https://yokatlas.yok.gov.tr...

YÖK'ten Bedelli Askerlik Uygulamasından Yararlanacak Öğrencilere Müjde (16.08.2018)

Milli Savunma Bakanlığı'nın, Bedelli Askerlik Uygulaması konulu yazısı Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında görüşülerek, geçici 55'inci madde kapsamında "21 günlük temel askerlik eğitimi"...

YÖK 100/2000 Projesi- Doktora Burs Programının 4. Çağrı Döneminde Desteklenen Üniversiteler ve Alanları Belli Oldu (11.08.2018)

Her zaman " Nitelikli Bilgi" ve " Nitelikli İnsan" unsuruna vurgu yapan Yeni YÖK öncelikli alanlarda doktoralı insan kaynağına olan ihtiyacın karşılanması amacıyla devlet üniversitelerindeki...

Sağlık ve İlahiyat Alanlarında Lisans Tamamlama Başvuru ve Tercih İşlemleri Başlıyor (09.08.2018)

İlahiyat ön lisans programlarından mezun olan adaylara bu yıl ilk defa İlahiyat Lisans Tamamlama hakkı verilmiştir.   İlahiyat Alanında Lisans Tamamlama Programına, Diyanet İşleri...

DUYURULAR

“L’OREAL-UNESCO Bilim Kadınları İçin Program” Uluslararası Ödülleri 2019 İlanı Hk. (05.06.2018)

UNESCO'nun iki küresel önceliğini oluşturan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği yaklaşımının Doğa Bilimleri Sektörü içindeki en güçlü örneklerinden birini UNESCO ve L'Oreal Vakfı arasındaki işbirliği oluşturmaktadır.

 

1998 yılında başlatılan L'Oreal-UNESCO Uluslararası Ödülleri aracılığıyla her yıl, uluslararası bilim dünyasında Yaşam Bilimleri veya Fiziki Bilimler (bu alanlardan biri olacak şekilde) alanlarının gelişmesine katkıda bulunan 5 bilim kadını bu ödüle layık görülmektedir.

 

L'Oreal-UNESCO Uluslararası Ödülleri 2019 yılında Fiziki Bilimler, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri alanlarında verilecektir. Ödüllere uluslararası alanda başarılı bilim kadınlarını aday gösterme işlemi elektronik olarak aşağıda yer alan internet adresinden yapılmaktadır:

 

https://www.forwomeninscience.com

 

Bilim kadınlarını desteklemek amacıyla yürütülmekte olan L'Oreal-UNESCO Uluslararası Ödüllerinin burs duyurusu ve başvuru koşulları ekte sunulmakta olup, detaylı bilgiye UNESCO Milli Komisyonu'nun resmi web sitesinin http://www.unesco.org.tr duyurular bölümünden ulaşılabilmektedir.

 

Adaylıklar için son başvuru tarihi 29 Haziran 2018'dir.

 

Afrika-Arap Devletleri, Asya-Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Kuzey Amerika olmak üzere beş bölgede çalışan beş seçkin bilim insanı 100.000 Avro ödül almaya hak kazanacaktır. Aday gösterilecek araştırmacıların belirlenmesindeki faktör araştırmacıların uyruğu değil, çalışmalarını yaptığı yer olacaktır.

 

Konu ilgili üniversitelerin Fiziki Bilimler, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri alanlarında eğitim veren ilgili Fakülte, Enstitü ve Araştırma Merkezlerine duyurulmaktadır.