HABERLER

YÖK Başarı Bursunun Kapsamı Genişletildi (16.06.2018)

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç:   "Temel Bilimler programları artık değer kaybeden değil, değer kazanan programlarımız arasında yer alıyor. Ayrıca Yeni YÖK olarak suya,...

YÖK Başkanı Saraç'tan ALES Müjdesi (11.06.2018)

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç sosyal medya hesabından Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (ALES) yılda 3 kez yapılacağının müjdesini verdi.   Haberin...

Öğrenci Affına İlişkin Bilgilendirme (08.06.2018)

Öğrenci affına ilişkin Başkanlığımızca belirlenen usul ve esaslara dair bilgilendirme metnine ulaşmak için tıklayınız

KKTC Üniversitelerine YÖK Değerlendirmesi (07.06.2018)

Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında imzalanan Milletlerarası Anlaşma hükümleri kapsamında YÖK ve YÖDAK Üyelerinden oluşan Müşterek Komisyon Lefkoşa'da toplandı. ...

DUYURULAR

“L’OREAL-UNESCO Bilim Kadınları İçin Program” Uluslararası Ödülleri 2019 İlanı Hk. (05.06.2018)

UNESCO'nun iki küresel önceliğini oluşturan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği yaklaşımının Doğa Bilimleri Sektörü içindeki en güçlü örneklerinden birini UNESCO ve L'Oreal Vakfı arasındaki işbirliği oluşturmaktadır.

 

1998 yılında başlatılan L'Oreal-UNESCO Uluslararası Ödülleri aracılığıyla her yıl, uluslararası bilim dünyasında Yaşam Bilimleri veya Fiziki Bilimler (bu alanlardan biri olacak şekilde) alanlarının gelişmesine katkıda bulunan 5 bilim kadını bu ödüle layık görülmektedir.

 

L'Oreal-UNESCO Uluslararası Ödülleri 2019 yılında Fiziki Bilimler, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri alanlarında verilecektir. Ödüllere uluslararası alanda başarılı bilim kadınlarını aday gösterme işlemi elektronik olarak aşağıda yer alan internet adresinden yapılmaktadır:

 

https://www.forwomeninscience.com

 

Bilim kadınlarını desteklemek amacıyla yürütülmekte olan L'Oreal-UNESCO Uluslararası Ödüllerinin burs duyurusu ve başvuru koşulları ekte sunulmakta olup, detaylı bilgiye UNESCO Milli Komisyonu'nun resmi web sitesinin http://www.unesco.org.tr duyurular bölümünden ulaşılabilmektedir.

 

Adaylıklar için son başvuru tarihi 29 Haziran 2018'dir.

 

Afrika-Arap Devletleri, Asya-Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Kuzey Amerika olmak üzere beş bölgede çalışan beş seçkin bilim insanı 100.000 Avro ödül almaya hak kazanacaktır. Aday gösterilecek araştırmacıların belirlenmesindeki faktör araştırmacıların uyruğu değil, çalışmalarını yaptığı yer olacaktır.

 

Konu ilgili üniversitelerin Fiziki Bilimler, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri alanlarında eğitim veren ilgili Fakülte, Enstitü ve Araştırma Merkezlerine duyurulmaktadır.