HABERLER

YÖK "Denklik Belgesi Sorgulama ve Doğrulama" Hizmetini e-devlet'e taşıdı (14.12.2018)

YÖK tarafından, diploma denklik belgelerine yönelik "Denklik Durum Belgesi Sorgulama ve Doğrulama Sistemi" e-Devlet üzerinden hizmete sunuldu.   Haberin devamı için ...

YÖK Başkanı Saraç, Portekiz Büyükelçisi ile Görüştü (13.12.2018)

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, kendisini ziyaret eden Portekiz Büyükelçisi Paula Leal Da Silva ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında görüştü.       ...

"Ortadoğu'da Akademik Mirası Koruma Projesi"nin İkinci Paneli Berlin'de Gerçekleştirildi (11.12.2018)

25 Ekim 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay'ın da teşrifleriyle Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında tanıtım toplantısı gerçekleştirilen ve ilk paneli 2 Aralık 2018'de New...

YÖK Başkanı Saraç Pakistan Büyükelçisi ile Görüştü (06.12.2018)

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, kendisini ziyaret eden Pakistan Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi ve beraberindeki heyet ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında görüştü. ...

DUYURULAR

“L’OREAL-UNESCO Bilim Kadınları İçin Program” Uluslararası Ödülleri 2019 İlanı Hk. (05.06.2018)

UNESCO'nun iki küresel önceliğini oluşturan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği yaklaşımının Doğa Bilimleri Sektörü içindeki en güçlü örneklerinden birini UNESCO ve L'Oreal Vakfı arasındaki işbirliği oluşturmaktadır.

 

1998 yılında başlatılan L'Oreal-UNESCO Uluslararası Ödülleri aracılığıyla her yıl, uluslararası bilim dünyasında Yaşam Bilimleri veya Fiziki Bilimler (bu alanlardan biri olacak şekilde) alanlarının gelişmesine katkıda bulunan 5 bilim kadını bu ödüle layık görülmektedir.

 

L'Oreal-UNESCO Uluslararası Ödülleri 2019 yılında Fiziki Bilimler, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri alanlarında verilecektir. Ödüllere uluslararası alanda başarılı bilim kadınlarını aday gösterme işlemi elektronik olarak aşağıda yer alan internet adresinden yapılmaktadır:

 

https://www.forwomeninscience.com

 

Bilim kadınlarını desteklemek amacıyla yürütülmekte olan L'Oreal-UNESCO Uluslararası Ödüllerinin burs duyurusu ve başvuru koşulları ekte sunulmakta olup, detaylı bilgiye UNESCO Milli Komisyonu'nun resmi web sitesinin http://www.unesco.org.tr duyurular bölümünden ulaşılabilmektedir.

 

Adaylıklar için son başvuru tarihi 29 Haziran 2018'dir.

 

Afrika-Arap Devletleri, Asya-Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Kuzey Amerika olmak üzere beş bölgede çalışan beş seçkin bilim insanı 100.000 Avro ödül almaya hak kazanacaktır. Aday gösterilecek araştırmacıların belirlenmesindeki faktör araştırmacıların uyruğu değil, çalışmalarını yaptığı yer olacaktır.

 

Konu ilgili üniversitelerin Fiziki Bilimler, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri alanlarında eğitim veren ilgili Fakülte, Enstitü ve Araştırma Merkezlerine duyurulmaktadır.