HABERLER

YÖK 100/2000 Projesi- Doktora Burs Programının 4. Çağrı Döneminde Desteklenen Üniversiteler ve Alanları Belli Oldu (11.08.2018)

Her zaman " Nitelikli Bilgi" ve " Nitelikli İnsan" unsuruna vurgu yapan Yeni YÖK öncelikli alanlarda doktoralı insan kaynağına olan ihtiyacın karşılanması amacıyla devlet üniversitelerindeki...

Sağlık ve İlahiyat Alanlarında Lisans Tamamlama Başvuru ve Tercih İşlemleri Başlıyor (09.08.2018)

İlahiyat ön lisans programlarından mezun olan adaylara bu yıl ilk defa İlahiyat Lisans Tamamlama hakkı verilmiştir.   İlahiyat Alanında Lisans Tamamlama Programına, Diyanet İşleri...

YÖK Başkanı Saraç, Birleşik Krallık Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott KCMG (08.08.2018)

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Birleşik Krallık'ın Türkiye Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott KCMG ile görüştü.   Haberin devamı için tıklayınız .

"Başarı Odaklı" YÖK Başarı Bursları"nın Kapsamı Genişletildi (08.08.2018)

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında 47 Lisans Programına "YÖK Başarı Bursu" Verilecek     Ülkemizin bilgi temelli gelişimi açısından yükseköğretim sistemimizin bilimsel...

DUYURULAR

KSYÖ/Bilimsel Danışma Kurulu Adaylıkları (18.05.2018)

Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü (KSYÖ) Teknik Sekretaryası tarafından Bilimsel Danışma Kurulu üyeliğine adaylık çağrısında bulunulmaktadır.

 

Taraf Devletlerin erişimine sunulan söz konusu adaylıkla ilgili "Call for Nominations for to the Scientific Advisory Board" başlıklı belge, başvuru formu ile ayrıca Kasım ayında düzenlenecek 4.Gözden Geçirme Konferansı için anılan Kurul tarafından hazırlanan tavsiyelere ilişkin "Scientific Advisory Board Develops Recommendations for Fourth Review Conference" başlıklı bilgiler ve KSYÖ Teknik Sekretaryası tarafından hazırlanan Bilimsel Danışma Kurulu'nun faaliyetleri hakkında bilgi veren rapor ekte (EK-1, EK-2 yer almaktadır.

 

Bilimsel Danışma Kurulu üyeliğine aday gösterilmesi öngörüldüğü takdirde adaylar başvuru formlarını 31 Ağustos 2018 tarihine kadar KSYÖ Teknik Sekretarya'na gönderebilmekte olup, Dışişleri Bakanlığı'na da (Uluslararası Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü) ayrıca bildirmeleri gerekmektedir.