HABERLER

YÖK Başkanı Saraç, Erzurum Atatürk Üniversitesinde Düzenlenen ÜNİDAP Çalıştayı'na Katıldı (19.04.2018)

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Kalkınma Bakanlığı ile birlikte yürütülen programlardan biri olan ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Doğu Anadolu Projesi Bölgesi Üniversiteler Birliği...

YÖK-YUDAB Başvuruları Başladı (17.04.2018)

Yükseköğretim tarihinde ilk kez başlatılan YÖK-YUDAB programı ile doktora tez aşamasında olup devlet üniversitelerinde görev yapmakta olan araştırma görevlilerinden tez konusu ülkemizin...

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde Yaşanan Saldırıya İlişkin Basın Açıklaması (05.04.2018)

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde bir araştırma görevlisinin silahlı saldırısı sonucu bir fakülte sekreteri, bir araştırma görevlisi ve ikisi de doktor öğretim üyesi olmak...

DUYURULAR

DGÖ 13.PICARD Konferansı (05.04.2018)

Dünya Gümrük Örgütü (DGÖ) ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İşbirliği ile 9-11 Ekim 2018 tarihlerinde ülkemiz ev sahipliğinde Malatya'da düzenlenmesi planlanan 13.PICARD Konferansı'nda (Partnership In Customs Academic Research and Development) sunulmak üzere akademik çalışmaların paylaşılması talep edilmektedir.

 

Söz konusu Konferans'a gümrük alanında faaliyet gösteren profesyonel kişilerin yanı sıra, antropoloji, kriminoloji, ekonomi, coğrafya, tarih, uluslararası ilişkiler ve uluslararası ticaret, hukuk ve siyaset bilimi gibi muhtelif akademik alanlardan araştırmacıların katılımı beklenmektedir.

 

Bu seneki Konferans özellikle güvenli iş ortamının sağlanması, veri analizi, ticaretin kolaylaştırılması, sınır aşan e-ticaret, gümrüklerde bağlantılılık, gümrükler ve dördüncü sanayi devrimi konularına odaklanacak olup, bununla birlikte diğer gümrük konularında da makale sunulabilecektir.

 

Konferansta sunumu yapılmak üzere en fazla 15-20 kadar akademik çalışmalar Bilim Kurulu tarafından seçilecektir. Söz konusu paylaşımlar 1000 kelimeye kadar sunum özetleri, 9000 kelimeye kadar makale ya da panel önerileri şeklinde olabilecek ve değerlendirmede makale paylaşımları sunum özetlerinden öncelikli olarak değerlendirilmeyecektir.

 

Panellerde, belirlenen konularla ilgili sunum yapmak üzere 2 veya 3 konuşmacı yer alacaktır. Paneller ilgili konularda tartışmaya imkan verecek ideal bir formatta olması gerekmektedir.

 

Bu itibarla, Türkçe, İngilizce ya da Fransızca olabilecek çalışmaların;

 

  • Arial yazı tipi 11 punto ile hazırlanması,
  • Araştırmacının isim, ünvan, ülke, çalıştığı kurum ve biyografisi (en fazla 250 kelime) ile irtibat bilgilerine yer vermesi beklenmektedir ve 1000 kelimeden fazla makaleler için en fazla 300 kelimeden oluşan özet yeterli olacaktır.

 

Tüm paylaşımların en geç 22 Haziran 2018 tarihine kadar Sekretarya'ya ( picard2018@wcoomd.org) iletilmesi üzere, başvuruların en geç 15 Haziran 2018 tarihine kadar Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na gönderilmesi gerekmektedir. DGÖ Bilim Kurulu üyeleri tarafından Konferans'ta sunumu yapılmasına karar verilecek çalışmalar 13 Temmuz 2018 tarihinde belli olacaktır.

 

Konferans'a ilişkin bilgiler ekte yer almaktadır. Konferans'la ilgili ayrıntılı bilgiler (yer, konaklama, kayıt vb) ilerleyen günlerde http://www.wcoomd.org/en/events.aspx internet adresinde duyurulacaktır.

 

Konuya ilişkin ihtiyaç duyulması halinde bilgi için aşağıda bilgileri yer alan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın resmi görevlisi ile irtibata geçilebilecektir:

 

Nagehan ÖZKAN TURUNÇ

AB Uzmanı

Tel : 0 312 449 28 76

e-posta : n.ozkan2@gtb.gov.tr

 

Bu kapsamda, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından söz konusu Konferansın, gümrük ve iş dünyası alanlarındaki çalışmaların tanıtılması ve ülkemiz bilim dünyasının yaklaşımlarının muhataplarla paylaşılması fırsatının yaratılacağı belirterek, ilgili konularda akademi dünyasının çalışmalarının ve Konferansa katılımlarının en geniş ölçüde teşvik edilmesi ve desteklenmesinin hem Konferansın başarısı hem de ülkemizin tanıtımı açısından yararlı olacağı değerlendirilmektedir.

 

Konu ilgililere duyurulmaktadır.