Malatya'da "Kadın, Akademi ve Liderlik Çalıştayı" Düzenlendi

 

17-18 Ocak 2016/Malatya

 

 

Malatya'da üniversite ve akademisyenler tarafından "Kadın, Akademik ve Liderlik Raporu"nun açıklandığı Kadın, Akademi ve Liderlik Çalıştayı düzenlendi.

 

 

 

 

Çalıştayın açılış programına, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Milletvekili Mustfa Şahin, YÖK Başkan Danışmanı Prof. Dr. Sezer Komşuoğlu, Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Ç akar, Trabzon Avrasya Üniversitesi Rektörü Aşkın Asan, Nevşehir Üniversitesi Rektörü Filiz Kılıç,, Kadın ve Demokrasi Derneği Kurucu Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Emine Sare Aydın Yılmaz, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Kadın ve Demokrasi Derneği Kurucu Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, Malatya İl Temsilcisi Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Çalıştay, Toplumsal Cinsiyet Adaleti, Kişisel Liderlik Tarzları, Sağlıkta Performans ve Akademi Liderlik, Siyasette Kadın Liderliği, Kadın Liderliğinde Mobbing ve MücadeleYöntemleri başlıklı oturumlarla devam etti. Bu otumlar sonucu kadın liderliğine ilişkin problemler ve çözüm önerileri sunuldu.