Genovate Projesi Kapanış Konferansında Ankara Üniversitesi Etkinliği

 

Ankara Üniversitesi'nin proje ortağı olduğu ve 2013-2016 tarihlerinde Prof. Dr. Çiler Dursun koordinatörlüğünde gerçekleştirilen  7. Çerçeve programları destekli  Genovate: Transforming Organisational Culture for Gender Equality in Research and Innovation başlıklı AB projesinin uluslararası kapanış konferansı  2-3 Kasım 2016 tarihlerinde Belçika'nın başkenti Brüksel'de yapıldı.

 

 

 

 

Proje ortağı olan İngiltere, İrlanda, İspanya, İtalya, İsveç  ve Slovakya delegasyonlarından  50'yi aşkın ve toplumsal cinsiyet alanında uzman kişinin katılımıyla gerçekleştirilen konferansta Ankara Üniversitesi delegasyonu, Prof. Dr.  Çiler Dursun, Doç. Dr. Emel Memiş, Uzman Murat Çınar, Doç. Dr. Mustafa Sever, Prof. Dr. Güzin Yamaner ve UNFPA'den uzman Meltem Ağduk tarafından temsil edildi.

 

Günboyu süren konferansta, delegasyonlar kendi üniversitelerinde toplumsal cinsiyet eşitliğinin akademide güçlendirilmesi adına gerçekleştirdikleri Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eylem Planları'nın uygulama süreçlerini paylaştılar. Projenin sonlanmasından sonra devamı için yapılabilecekler ortak çalışmalar da gözden geçirildi.

 

 

 

Proje kapsamında hazırlanan ve Türkçeye çevrilen "Sürdürülebilir Değişmeyi Desteklemek" konulu alet çantası dosyasına buradan ulaşabilirsiniz.