Our Presidents

 

 

 

Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan

11 November 2014 -

12 December 2011 - 06 November 2014

11 December 2007 - 11 December 2011

 

 

 

Prof. Dr. Erdoğan Teziç Prof. Dr. Kemal Gürüz Prof. Dr. Mehmet Sağlam

9 December 2003 - 9 December 2007

6 December 1995
5 December 1999 - 6 December 2003

15 July 1992 - 3 November 1995

 

 

 

   
Prof. Dr. İhsan Doğramacı    

21 December 1981
30 December 1987
31 December 1991 - 09 July 1992